Lot No.: 707
Sygnet perski
Persja, XIX w.
z owalnym, płaskim oczkiem - z wyrytym arabskim napisem [„Przeciw niewiernym w imię Allacha”];
oprawa srebrna w formie potrójnej korony; szyna gruba, podkowiasta, wewnątrz gładka, po stronie zewnętrznej - z płasko skuwanych krążków srebrnych w trzech rzędach; krawędź boczna - zdobiona niewielkimi guzami;
karneol (?), srebro; oczko 2 x 1,4 cm; wys. pierścienia 3,5 cm, szer. szyny 1,2 cm;
Persja, XIX w. (datowanie i tłumaczenie arabskiego napisu wg informacji oferenta).