Lot No.: 704
Waza dekoracyjna
brąz, odlew patynowany, wkład z blachy mosiężnej;
Francja, XX w.
wsparta na masywnej, toczonej z czerwonego, żyłkowanego marmuru, profilowanej stopie; trzon w formie dwóch nagich chłopców, z kołczanem i lwią skórą, zwróconych do siebie plecami, podtrzymujących półowoidalną czaszę wazy; cała jej powierzchnia dekorowana reliefem z postaciami licznych puttów z emblematami nauki; poniżej wywiniętej, zdobionej kimationem krawędzi wazy - pas wijącej się winorośli;
po bokach para uchwytów w kształcie plastycznych głów koźlich; na podstawie sygn.: „Milo”;
wys. 43,2 cm, średnica wylewu 23 cm, szer. z uchwytami 31 cm.
Francja, XX w.