Lot No.: 514
Talerz z miniaturą:
para wróbli na krzewie;
Francja, Paryż, atelier nieustalone,
1 ćw. XIX w. - lata 30. XIX w.
para wróbli na krzewie;
talerz płytki; w lustrze barwna miniatura „ornitologiczna”: para ptaszków na krzewie - gałązce, z napisami francuskimi u dołu miniatury, poniżej ptaków: no1 Femelle Du Moineau (samiczka wróbla), no 2 Moineau Des Bois (wróbel na drzewku). Wokół kołnierza 5 owali obwiedzionych złotą obwódka, z wyrezerwowanymi z błękitnego tła sylwetkowymi, podmalowanymi sepią (nie ukończonymi) bawiącymi się puttami; pomiędzy medalionami szlak złoconych wici roślinnych i palmet. Wokół brzegu kołnierza i krawędzi lustra złota obwódka. Przetarte złocenia, włosowate pęknięcia kołnierza, krakelura szkliwa w lustrze, szczerba przy krawędzi kołnierza;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 2,5 cm, średn. 22 cm; nie sygnowany.
Francja, Paryż, atelier nieustalone, 1 ćw. XIX w. - lata 30. XIX w.