Serwis obiadowy
ze złoto-szafirowymi obwódkami;
Polska, Ćmielów, okres powojenny (lata 70.? XX w.)
składa się z podłużnej wazy z pokrywą, półmiska podłużnego większego, dwu półmisków podłużnych mniejszych, półmiska okrągłego, sosjerki z talerzową podstawą i łyżką, salaterki 4-bocznej,6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich, 12 talerzy
płytkich średnich, 6 talerzyków do przystawek i solniczki. Razem: 38 naczyń, o prostych formach, zbliżonych do form serwisów tzw. konsularnych, zdobionych wokół krawędzi złotawoszafirowymi obwódkami. Drobne przetarcia złoceń.
porcelana, farby naszkliwne i złocenia ręcznie malowane;
wymiary: waza - wys. 15 cm, dł. 35,5 cm, szer. 19 cm;
półmisek podłużny większy - wys. 4 cm, dł. 34,5 cm, szer. 28 cm;
2 półmiski mniejsze - wys. 3 cm, dł. 25,7 cm, szer. 14,7 cm;
półmisek okrągły - wys. 3,3 cm, średn. 31,5 cm;
sosjerka - wys. 9 cm, dł. 25 cm, szer. 15,5 cm; łyżka - dł. 20 cm;
salaterka - wys. 6 cm, 24,2 x 24,4 cm;
talerze głębokie - wys. 4,8 cm, średn. 24,5 cm;
talerze płytkie - wys. 2,8 cm, średn. 24,5 cm;
talerze średnie - wys. 2,8 cm, średn. 21cm;
talerzyki do przystawek - wys. 2 cm, średn. 16,5 cm;
solniczka - wys. 6 cm, 14,5 x 8,7 cm;
naczynia sygnowane : druk szarosrebrny lub niebieski - w trójkącie litera Ć, niżej ĆMIELÓW, 2240; wycisk: litera Ć w trójkącie, niżej ĆMIELÓW i pozioma strzałka w prawo; dodatkowo drukiem srebrnym litery B lub M lub R lub Z lub BB.