Lot No.: 510
Zestaw talerzy z dekoracją
tzw. suchych kwiatów;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
1 ćw. XX w.
tzw. suchych kwiatów;
talerz głęboki i trzy talerze deserowe. Wokół kołnierzy - pas drobnej kanelury schodzącej na lustro. Malowane błękitem kobaltu : w lustrach stylizowana gałązka „suchych” kwiatków i motyl, wokół kołnierzy - szlak 10-dzielnej girlandy kwiatowej , podwieszonej przy krawędzi kołnierza. Liczne wyszczerbienia na obręczy dennej głębokiego talerza;
porcelana, kobalt podszkliwny; wymiary: talerz głęboki - wys. 5 cm, średn. 22,8 cm; talerze deserowe - wys. 3 cm, średn. 20,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: berło (na dwu talerzach przeszlifowane poprzecznie) oraz litery: M lub N lub cyfra 2 na obręczach dennych; wyciski cyfrowe i literowe.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 1 ćw. XX w.