Lot No.: 252
Wachlarz należący do śpiewaczki Marceliny Sembrich-Kochańskiej
olej, tusz, pióra drewniane, 26,5 x 48,5 cm
olej, tusz, pióra drewniane,
26,5 x 48,5 cm
Wachlarz pamiątkowy zapełniony z obu stron szkicami, cytatami, zapiskiem nut wielu znanych artystów. Między innymi: przedstawienie corridy tuszem sygnowane przez Juliana Fałata, szkic siedzącego psa tuszem sygnowany przez Jana Rosena, zapis nut podpisany przez Ignacego Paderewskiego z datą 8/5 85., cytat z Szekspira: „frailty thy name is woman” podpisany przez
Henryka Sienkiewicza, myśl: „Niema [sic!] złud/ Tam… gdzie chłód” podpisana poetę i tłumacza Jana Wacława Komierowskiego, olejny szkic skrzypka z czerwonymi skrzydłami nietoperza sygnowany monogramem wiązanym SW.
Wachlarz stanowi bardzo ciekawy obiekt kolekcjonerski. Większość wpisów i szkiców pochodzi z lat 80. XIX. wieku.
Część piór uszkodzonych.