Rzeźbiarz nieokreślony - monogramista W.G.
Lot No.: 32
Popiersie kobiety, 1914
biały marmur; wys. 39 cm.
Na ścięciu torsu sygn.: W.G. 1914
Popiersie młodej kobiety w czepku na głowie, pochylonej nieznacznie w lewo.
Z gładką fakturą skóry i nieco uogólnionym modelunkiem anatomii skontarstowanie jest szorstkie, surowe potraktowanie czepka i fragmentu tkaniny na piersiach.