M. J. P. COLOMBY ( XIX/XX w.)
Lot No.: 31
MIGNON - Popiersie dziewczyny
alabaster beżowy, częściowo barwiony na siwo, wys. 37 cm;
na plecach sygn.: Prof. M. del Colomby
Francja, 2 poł. XIX w.
Popiersie młodej dziewczyny, do której odnosi się ryty od frontu na płytkim cokoliku francuski tytuł rzeźby: MIGNON (Maleństwo); na nieznacznie pochylonej głowie
o krótko ściętych włosach chusta upięta z tyłu; szara sukienka z prostokątnym dekoltem.