Figurka kobieca na postumencie
Lot No.: 28
wapień, wys. 59 cm.
Niemcy?, Śląsk?, pocz. XVI w.?
Kamienna rzeźba kobiety w długiej sukni, płaszczu i czepcu,
stanowiąca zapewne ozdobę większej całości (ołtarza?), wraz
z postumentem w postaci półkolumny z kwiatonowym kielichem,
wtórnie przymocowana do deseczki stanowiącej obecne tło.
Daleko idąca destrukcja powierzchni uniemożliwia ostateczne
rozstrzygnięcie kwestii datowania; nosząc cechy
wczesnorenesansowe najpewniej pochodzi ona z początku XVI w.