Święty apostoł
Lot No.: 24
drewno lipowe, polichromowane, złocone i
Polska, ok. poł. XVIII w.
Pochodzący najpewniej z średnich rozmiarów ołtarza, posąg brodatego
świętego w długiej szacie i przewieszonym przez lewe ramię płaszczu
przedstawia przypuszczalnie apostoła. W wyciągniętej prawej ręce święty
przytrzymywał atrybut: miecz (św. Paweł?), laskę (św. Filip?),
piłę (św. Szymon?) lub maczugę (Juda Tadeusz?).