Andreó F. TEUPHE`ME (XIX w.)
Lot No.: 9
Ludwik van Beethoven
brąz patynowany, podstawa z czarnego marmuru, wys. 73 cm;
sygn.: Andreó F. Teuphe`me; stempel: BRONZE GARANTIE PARIS J.B.
DEPOSEE, odlew XX w.;
Kompozytor - spowity w podbity futrem płaszcz - ukazany w postawie stojącej,
w zamyśleniu pochyla głowę, podkreślając gestem prawej ręki z wyciągniętym
palcem moment natchnienia twórczego; lewą rękę wspiera na wysokim
postumencie z nutami.