Francisque Joseph DURET (1804-1865)
Lot No.: 8
Dawid - według Donatella
brąz patynowany, podstawa z czarnego marmuru,
wys. 99 cm, odlew XX w.;
na hełmie Goliata sygn.: Duret
Posąg jest pomniejszoną kopią słynnej brązowej figury dłuta
Donatella przedstawiającej biblijnego Dawida po zwycięskiej
walce z Goliatem, powstałej w latach 1430-40
i przechowywanej we florenckim Museo Nazionale
del Bargello.