Lot No.: 717
Lampa naftowa z postacią Apolla
Francja; XIX/XX w.;
rzeźbiarz Emile Bruchon (czynny w latach 1880-1910)
podstawa kolista, profilowana, ceramiczna, z czarną polewą; trzon w formie figury półnagiego boga Apolla, z lirą w lewej ręce; prawa ręka podtrzymuje róg, do którego przymocowany jest kulisty, szklany zbiornik na naftę, ręcznie malowany w liliowe gałązki
kwiatowe; klosz tulipanowy, szklany, podobnie dekorowany; na skale pod stopami Apolla sygn.: „BRUCHON”; na pokrętle
knota w otoku napis: „KOSMOS BRENNER”;
brąz, mosiądz, ceramika, szkło; wys. 78 cm,
średnica podstawy 18 cm;
Francja; XIX/XX w.;
rzeźbiarz Emile Bruchon (czynny w latach 1880-1910);
palnik niemiecki typu Kosmos-Brenner (produkowany m.in. przez berlińską firmę Schwintzer & Graff).