Lot No.: 716
Zegar kominkowy portykowy
Austria, Wiedeń, Miller und Solta,
lata 40. XIX w.
na prostopadłościennej, opasanej gzymsem, drewnianej, czernionej podstawie, z przednią ścianką kanelowaną; wyżej - pomiędzy parą alabastrowych, toczonych kolumn z drewnianymi, złoconymi bazami i kapitelami - zawieszona cylindryczna puszka drewniana, chroniąca mechanizm z naciągiem sprężynowym, z systemem bicia godzin i półgodzin na sprężynowym gongu, opatrzony repetierem; na mechanizmie napis: „Miller & Solta”; tarcza biała, emaliowana, z rzymskimi cyframi; zwieńczenie architektoniczne, z toczonymi sterczynami; pośrodku w prostokątnym, oszklonym polu -pejzaż malowany
gwaszem, z miasteczkiem wśród gór, z jeziorem i żaglówkami; na szczyciku aplikowane ozdoby z macicy perłowej oraz rozetki i lwie głowy ze złoconego drewna;
drewno, alabaster, mosiądz, emalia, macica perłowa, złocenie; wys. 61,5 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 12,5 cm;
Austria, Wiedeń, Miller & Solta, lata 40. XIX w.