Lot No.: 713
Ikona
- Matka Boska ze sceny Zwiastowania;
Rosja, pocz. XX w.
na desce wykrojonej konturowo; postać Dziewicy Marii z pochyloną głową i skrzyżowanymi na piersiach dłońmi; nimb i bordiura wielobarwne, złocone, z motywem geometrycznej plecionki; ikona pochodzi zapewne z Carskich Wrót w Ikonostasie; dopełnieniem (brakującym) sceny była druga ikona - z wizerunkiem Archanioła Gabriela);
tempera na desce, 46,5 x 22,8 cm;
Rosja, pocz. XX w.