Lot No.: 620
Paterka
Europa Środkowa, 2 ćw. XIX w.
w formie koszyczka ażurowego z metalowym złoconym wkładem, wspartego na czterech kulkach i kolistej stopie przechodzącej w krótki ażurowy trzon;
koszyczek utworzony z pionowych taśm z reliefowymi wyobrażeniami uskrzydlonych herm kobiecych z koszami kwiatów na głowie oraz masek lwich z girlandami i palmetami; krawędź górna ujęta w obręcz ażurową; uchwyt w formie ruchomego pałąka;
srebro próby 750 (austriacka cecha importowa z lat 1902-22); wys.13 cm (bez pałąka), średnica 20,5 cm; waga 272 g.
Europa Środkowa, 2 ćw. XIX w.