Lot No.: 518
Serwis do herbaty ze złotymi obwódkami
Niemcy, Fűrstenberg, Ehemalige Herzogliche
Braunschweigische Porzellanmanufaktur GmbH,
po 1958
składa się z okrągłej płaskiej tacy, 6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzyków deserowych, dzbanka - imbryka, prostokątnej płaskiej tacy ,mlecznika i cukiernicy. Razem: 23 naczynia, o prostych formach, kulistych brzuścach;
filiżanki półkuliste, na stopce; krawędzie naczyń, uszka i uchwyty złocone;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia;
wymiary - taca okrągła: wys. 1,5 cm, średn. 32,2 cm;
filiżanki: wys. 5,6 cm, średn. 10,5 cm;
spodki: wys. 2 cm, średn. 15 cm;
talerzyki: wys. 2,5 cm, średn. 19 cm;
imbryk: wys. 18 cm;
taca prostokątna: wys. 1,5 cm, 21 x 12.5 cm;
mlecznik: wys. 9 cm; cukiernica: wys. 12 cm;
naczynia sygnowane kobaltem podszkl. F pod koroną zamkniętą, lub F pod koroną zamkniętą, niżej: FŰRSTENBERG/ GERMANY;
naszkl. druk brązowy: 2422 (numer modelu) i naszkl. monogramy literowe (znaki pozłotników).
Niemcy, Fűrstenberg, Ehemalige Herzogliche Braunschweigische Porzellanmanufaktur GmbH, po 1958
Elegancki komplet o klasycznych formach, z wysokiej jakości porcelany.