Lot No.: 513
Wazon dekoracyjny z reliefem
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), model z ok. 1775,
realizacja z 1 poł. XIX w. (po 1832)
bachanalia puttów i kobiecymi maskami;
wazon-amfora, z krótką szeroką szyjką, wolutowymi uchwytami z plastycznymi gałązkami winorośli, wspartymi na liściastych konsolach, na szpulowej stopce z kwadratową plintą. Wokół brzuśca szeroki szlak białego reliefu z bawiącymi się puttami, m.in. putto na lwie, putta z kozłem, grające , tańczące, pijące z kielicha i z maską teatralną; powyżej reliefu pręt z różową wstążką i dwiema reliefowymi maskami kobiecymi w chustach, ponadto reliefy liści akantu, palmetowe i z kolistych ogniw. Brak pokrywy;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 41 cm;
sygn. kobaltem poszkl. berło; druk naszkl. ceglasty: jabłko królewskie zwieńczone krzyżem, niżej KPM.
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
model z ok. 1775, realizacja z 1 poł. XIX w. (po 1832)
Por. lit.: Köllmann Erich, Berliner Porzellan 1763-1963, Braunschweig 1966, t. II, il.110b i s.314 (model z pokrywą)