Lot No.: 511
Dwa talerze z kwiatami zielnikowymi
Francja, Nancy - Saint Clement, fabryka fajansu
Charlesa Gallé- Reinemera i Emila Gallé ,
lata 70. XIX w. (po 1874).
płytkie (z serwisu deserowego?), z arkadkowym ażurem wokół brzegu kołnierzy i plecionką reliefową; w lustrze :
1) kłącze kwiatowe (groszek polny?) ,
2) gałązka kwiatu ostróżki polnej (?).
Kontury dekoracji kołnierza i motywy kwiatowe kobaltowe;
fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 2 - 2,5 cm, średnica 21,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. Galle Nancy (odręcznie) oraz drukiem (szablon) St. Clement.
Francja, Nancy - Saint Clement, fabryka fajansu Charlesa Gallé- Reinemera i Emila Gallé ,
lata 70. XIX w. (po 1874).
Talerze z fajansarni założonej przez Charlesa Gallé w Saint Clement, przeniesionej do Nancy w 1874 roku i przejętej przez jego syna Emila, znanego przede wszystkim jako wybitny artysta i technolog szkła artystycznego.