Lot No.: 510
Serwis deserowy Płaski,
czerwony w białe kropki;
Polska, Ćmielów, fabryka porcelany, model Bogdana
Wendorfa ok. 1930-1932, realizacja późniejsza.
czerwony w białe kropki;
składa się z dzbanka z pokrywką, mlecznika, cukiernicy z pokrywką i 6 filiżanek ze spodkami.
Naczynia czerwone w białe kropki, krawędzie złocone. Przetarcia złoceń, szczerba dziobka mlecznika i krawędzi jednej filiżanki;
przebarwienia na spodkach;
porcelana, farby naszkliwne (druk), złocenia;
wymiary:
dzbanek wys. 24,5 cm;
mlecznik wys. 13 cm;
cukiernica: wys. 15,5 cm;
filiżanki: wys. 6 cm, średn. 9,6 cm;
spodki: wys. 2 cm, średn. 15 cm;
sygn. drukiem czarnym litera Ć w trójkącie, niżej ĆMIELÓW, na filiżankach i mleczniku dodatkowo wycisk litera Ć w trójkącie.
Polska, Ćmielów, fabryka porcelany, model Bogdana Wendorfa ok. 1930-1932, realizacja późniejsza.