Lot No.: 509
Świecznik z pasterką
Czechy lub Śląsk?,
2 poł. XIX w. (ok. 1860-1880)
na okrągłej ażurowej podstawie z rocaillami - złocony pień drzewa z plastycznymi girlandami kwiatowymi wzdłuż drzewa i konaru, zwieńczony lichtarzem na świecę z profitką. Obok pnia figurka młodej kobiety w stroju stylizowanym na pasterski, z gawroszką na szyi i półdługimi falistymi włosami upiętymi z tyłu kokardą, wykonującej żartobliwy gest grania na palcach.
Profitka z lichtarzykiem na świecę montowane na metalowy trzpień. Drobne ubytki dekoracji
plastycznej; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 38,5 cm; nie sygnowany.
Czechy lub Śląsk?, 2 poł. XIX w. (ok. 1860-1880)