Lot No.: 508
Aplika z lustrem - kinkiet 3-świecowy
Niemcy, Saksonia, manufaktura porcelany
w Potschappel koło Drezna, XX w.
owalna ramka z kryształowym lustrem, z plastycznymi rocaillami muszlowo-roślinnymi oraz gałązkami-girlandami i bukietami kwiatów, z figurką ulatującego putta z żółta przepaską wokół bioder i girlandą kwiatową w dłoniach. Z boków ramy i u dołu - trzy kielichowe liściaste oprawki z wkładanymi esowatymi ramionami - gałązkami , zwieńczonymi tulejkami z liściastą profitką , do obsadzenia świec. Przetarcia złoceń i drobne ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lustro kryształowe, plecy drewniane, mosiądz (obsadzenie ramion); wys. 46 cm.
Niemcy, Saksonia, manufaktura porcelany w Potschappel koło Drezna, XX w.