Lot No.: 507
Ecritoire - przybornik do pisania
Niemcy, Turyngia?, wytwórnia nieustalona,
XIX/XX w.- pocz. XX w.,
naśladownictwo Miśni.
na prostokątnej, niskiej tacy o falistej krawędzi, z wydzieloną przegródką na pióra i kręgami na pojemniczki - dwa kuliste, spłaszczone kałamarze na atrament, z pokrywkami. Pojemniki i taca z dekoracja bukiecikami i rzutami kwiatowymi;
przy krawędziach szlak ornamentalnych złoceń.
Złocenia mocno przetarte, z fioletowym „cieniem”;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wymiary -
taca: 1,5 cm x 16,5 cm x 23 cm;
kałamarze: wys. 5,5 cm, średn. ok. 7 cm;
sygn. na nie szkliwionym dnie tacy niebieskie Neu - Meissen; pojemniki wycisk 90.
Niemcy, Turyngia?, wytwórnia nieustalona, XIX/XX w.- pocz. XX w., naśladownictwo Miśni.