Nicolaes BERCHEM (1620-1683)
Lot No.: 292
Pejzaż z pasterzem i praczką
olej, deska,
35,4 x 43,6 cm (w świetle ramy);
olej, deska, 35,4 x 43,6 cm (w świetle ramy);
Na odwrocie nalepki z nazwiskiem autora i opisem obrazu oraz pieczęć lakowa Charlesa Seldmayera
Pochodzenie:
Aukcja w Van Ken Fraay, kolekcja Jacoba Ordona, Amsterdam 6 września, 1784;
Charles Seldmayer, Paryż;
aukcja w domu aukcyjnym Sotheby's w Nowym Jorku, 5 listopada 1986, sprzedaż własności Bertha Tilly, poz. 98, jako N. Berchem z informacją o niewyraźnej sygnaturze u dołu z prawej;
aukcja w domu aukcyjnym Sotheby's w Nowym Jorku, 11 kwietnia 1991, poz. 178 jako Berchem, z informacją o niewyraźnej sygnaturze w u dołu z prawej „… rchem, f”
Bibliografia:
John Smith's Catalouge Raisonne, Dr. C, Hofstede de Grot, s. 137;
wsponiany w artykule: „Affordable Greatness” [w:] The Connoisseur, sierpień 1991