Lot No.: 746
Kalendarz ścienny
drewno lipowe, rzeźbione, polichromowane,
złocone, srebrzone; Polska, 2 poł. XVIII w.
płaskorzeźbiony w drewnie lipowym, polichromowany; od spodu wzmocniony parą szpongów; krawędzie wykrojone nieregularnie; pośrodku kolista tarcza z żelaznymi wskazówkami, z rombowym ażurem; na zewnętrznym pierścieniu wokół tarczy - łacińskie nazwy miesięcy (w skrótach); w dwóch pierścieniach wewnętrznych - podział dzienny i miesięczny w zapisie rzymskim i arabskim; obramienie z motywami małżowin i wici roślinnej - złotymi na białym tle;
w zwieńczeniu - ukoronowana złota monstrancja, adorowana przez aniołka, wśród srebrnych obłoków;
drewno lipowe, rzeźbione, polichromowane, złocone, srebrzone; wys. ca 145 cm, szer. 76 cm;
Polska, 2 poł. XVIII w.