Lot No.: 729
Patera na owoce,
z wkładem szklanym na kwiaty;
mosiądz, miedź, szkło; Francja, Paryż,
August Klein, 4 ćw. XIX w.
z wkładem szklanym na kwiaty;
na kolistej, wysklepionej stopie, opasanej nakładanym, miedzianym pierścieniem z motywem liści akantu; misa szeroka, mosiężna, z wkładem z repusowanej blachy miedzianej, zdobionej w 4 rezerwach mitologicznymi scenami z wyobrażeniem bóstw morskich; pomiędzy nimi - panoplia; wokół krawędzi - pas stylizowanych gałązek; pośrodku ozdobny statyw z figurkami 4 stylizowanych delfinów, podpierających tuleję ze szklanym, wysmukłym, kielichowatym wkładem wielobocznie fazowanym, z falistą krawędzią; na spodzie sygnatura: „AUGTE KLEIN / BD DES CAPUCINES No 6”;
mosiądz, miedź, szkło; wys. 53 cm, średnica 36,5 cm.
Francja, Paryż, August Klein, 4 ćw. XIX w.