Lot No.: 609
Samowar
plater na miedzi niesygnowany;
Polska?, ok. poł. XIX w.
wsparty na czterech nóżkach dekorowanych palmetami i liśćmi akantu zachodzącymi na obrzeża podstawy, przechodzącej uskokowo w kolistą stopę z krótkim, ażurowym trzonem; korpus silnie wybrzuszony z wylewem w formie kanelowanego kranika zdobionego akantem; po bokach ucha utworzone z dwóch wolut akantowych połączonych drewnianą rączką, brzeg górny wykończony szerokim akantowym kołnierzem zwieńczonym ażurowym kominkiem z szeroką, gładką kryzą;
plater na miedzi niesygnowany; wys. 43,8 cm, szer. 30 cm, głęb. 29,5 cm.
Polska?, ok. poł. XIX w.