Lot No.: 523
Talerz serwisowy z dekoracją kwiatową
Polska, Baranówka, ok.1825
płytki, z gładkim kołnierzem. W lustrze bukiet z powojem, pierzastym wiśniowym kwiatem i niezapominajkami; na kołnierzu trzy rzuty gałązek kwiatowych.
Pęknięcie kołnierza, lekkie przetarcia szkliwa i malatury. Talerz w oprawie metalowej (do zawieszania);
porcelana, farby naszkliwne; wys. 3,5 cm, średn. 24,8 cm; sygn. czernią naszkl.: orzeł rosyjski dwugłowy z insygniami oraz dwie poziome kreski, niżej czerwienią naszkl. lekko rozmyty, rozciągnięty napis cyrylicą: Baranowka.
Polska, Baranówka, ok.1825