Lot No.: 519
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami
Niemcy lub Holandia, kon. XVIII w. - XVIII/XIX w.
owoidalne z krótkimi szyjkami i kopułowymi porywami z uchwytem - plastycznym półnagim puttem siedzącym na delfinie. Wokół brzuśca i pokryw szlak roślinnej dekoracji lambrekinowej, z motywami liściastymi, kwiatowymi i kampanulami; dekoracja na brzuścach w 4 sekwencjach pasowych, wydzielonych dwoma otokami. Skaza szkliwa na brzuścu jednego z wazonów;
fajans, szkliwo cynowe, kobalt mangan; wys. ok. 68 cm (z pokrywą);
sygn. na jednym z wazonów: na matowym spodzie odręcznie niebieskie C.Z..