Lot No.: 515
Kufel figuralny - zakonnik
Niemcy, Monachium, Josef Reinemann, ok. 1900
kufel z pokrywą, o formie zakonnika w habicie, z kapturem na głowie, trzymającego kufel z napisem: HB MŰNCHEN i rzodkwie (brukwie) w dłoni.
W oprawie cynowej wokół ceramicznej pokrywy-głowy zakonnika, montowanej na uchu zawiasem..Lekko przetarte złocenia;
kamionka kremowa, tzw. Elfenbeinsteinzeug, szkliwa barwne, złocenia; wys. 24 cm (z pokrywą);
sygn. od spodu wyciskiem: J.REINEMANN/ MŰNCHEN, oraz: GESETZT GESCHŰTZT, G.
Popularna forma kufla jako postaci zakonnika, wykonywana w wytwórni Józefa Reinemanna na pocz. XX w.
Lit.: Johannes Und Peter Vogt, Alte Bierkrűge von der Renaissance bis zum Jugendstil, Battenberg 1999, kat. 265-266, il. na s. 72; por także kufel licytowany w Auktionshaus Bergmann 19.03.2005, poz.132.