Lot No.: 511
Naczynie - pojemnik na 12 jaj
Czechy - Austro-Węgry, XIX/XX - pocz. XX w.
w formie połączonych ze sobą 12 półkulistych foremek-skorupek jajek, ze złoconą
plastyczną kurą pośrodku jako uchwytem. Na skorupce od frontu złocony napis: Karlsbad.
Mocno przetarte złocenia.
porcelana, złocenia; wys. 14 cm, 25 x 13 cm.
Wyrób o charakterze pamiątkarskim- okolicznościowym (sprzedawany w Karlsbadzie).