Lot No.: 63
Sześć filiżanek ze spodkami
cylindrycznych wspartych na cokoliku, z brzuścem giloszowanym w rybią łuskę z owalnym
medalionem ujętym w ozdobną ramkę z monogramem grawerowanym, wiązanym MA,
z boku ucho utworzone z liściastej gałązki; wnętrze złocone; spodki koliste z małym gładkim
lustrem i szerokim kołnierzem zdobionym analogicznie, jak brzuśce filiżanek;
srebro próby 1 z głową Minerwy; filiżanka - wys. 6,8 cm, szer. 9 cm, średnica 5,7 cm;
spodek - średnica 11,8 cm; waga 831 g.
Paryż, 4 ćw. XIX w.