Lot No.: 61
Rondelek do podgrzewania brendy
kolisty, o płaskim dnie, z małym wylewem,
z uchem drewnianym, czernionym
wrzecionowym osadzonym w tulejce srebrnej;
na płaszczu monogram gotycki MK pod koroną;
wnętrze złocone;
srebro próby 12; wys. 3,9 cm, szer. 19,5 cm,
głęb. 10,5 cm, waga 135 g;
Warszawa, złotnik Karol Malcz, 2 ćw. XIX w.