Lot No.: 56
Puchar z nakrywą
na kolistej wysklepionej, profilowanej stopie przechodzącej w trzon z nodusem; czara stożkowata ujęta u dołu w koszyczek z wici winorośli z dużymi liśćmi
i gronami, powyżej monogram wiązany SJZ w wieńcu laurowo-dębowym; nakrywka wysklepiona zwieńczona dekoracyjną gałką; stopa, nodus i nakrywa
z dekoracją analogiczną jak dół czary; wnętrze złocone;
srebro próby 800; wys. 37,8 cm, średnica 12 cm; waga 629 g.
Niemcy, k. XIX w.