Lot No.: 45
Dwanaście łyżeczek do lodów w etui
z łezkowatymi czerpaczkami i trzonkami uformowanymi z plastycznych wici z hermą kobiecą trzymającą nad głową wieniec rocaillowy; łyżeczki umieszczone
w etui firmowym wyłożonym aksamitem i jedwabiem czerwonym z nazwą firmy (bardzo zatartą) Posen/ Silberwaren/ Frankfurt am Main; etui
introligatorskie w kolorze bordo z tłoczoną złoconą dekoracją na obrzeżu;
srebro próby 800; dł. łyżeczek 11,5 cm; etui - wys. 3,5 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 25,5 cm, waga 191 g;
Frankfurt n. Menem, firma Posem (czynna 1870-1930), k. XIX w.