Komplet do kawy i herbaty
składający się z buliery z podgrzewaczem, imbryka do herbaty, dzbanka do kawy z maszynką do parzenia, cukiernicy, mlecznika, miski do płukania filiżanek,
puszki do herbaty, puszki do kawy. Buliera gruszkowata z dzióbkiem i uchwytem w formie ruchomego pałąka, z nakrywką płaską zwieńczoną gałką, wsparta
na stojaku utworzonym ze splatających się profilowanych półwałków spiętych pośrodku obręczą, na której osadzony cebulasty palnik z poziomo zamocowaną
rączką; imbryk gruszkowaty z wylewem w formie dzióbka i ceowatym, obłym uchem z kościanymi izolatorkami, z nakrywką płaską zwieńczoną gałką;
dzbanek do kawy owoidalny z wylewem i uchem jak imbryk, nakryty cylindrycznym naczyniem do parzenia kawy z ażurowym dnem, z uchem z kości
osadzonym w srebrnych tulejkach, z nakrywką zwieńczoną gałką; cukiernica dwuuszna z nakrywką, gruszkowata wewnątrz złocona; mlecznik gruszkowaty
z wylewem szerokim, trójkątnym; miseczka do płukania kolista, stożkowata z górną krawędzią zagiętą do wewnątrz; puszka do herbaty prostopadłościenna
z nakrywką zwieńczoną gałką; puszka do kawy cylindryczna z nakrywką zwieńczoną gałką, z kolistym dekielkiem wewnątrz; naczynia dekorowane w górnej
partii brzuśców i na nakrywkach ornamentem grawerowanym w stylizowane akantowe palmety oraz festony z liści winorośli;
srebro próby 12 i 750; buliera na stojaku - wys. 41,5 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 18,5 cm; imbryk - wys. 17,5 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 13,5 cm; dzbanek -
wys. 21 cm, szer. 27 cm, głęb. 15 cm; naczynie do parzenia - wys. 12 cm, szer. 10,7 cm, głęb. 6,5 cm; cukiernica - wys. 12 cm, szer. 20,4 cm,
głęb. 14,6 cm; mlecznik - wys. 11,2 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 8,5 cm; miska - wys. 6 cm, średnica 19,2 cm; puszka do herbaty - wys. 14,3 cm,
szer. 7 cm, głęb. 7 cm; puszka do kawy - wys. 12,5 cm, średnica 8,2 cm; waga 3960 g.
Berlin, Gebr. Friedländer, 4 ćw. XIX w.
Początki firmy sięgają 1829 roku; w latach 60. XIX w. stała się jedną z ważniejszych berlińskich firm złotniczych, otrzymała tytuł dostawcy dworu, w 1889 roku
otworzyła sklep na prestiżowej ulicy Unter den Linden, a w 1892 roku przejęła inną znaną wytwórnię sreber S.Friedeberg Söhne.