Lot No.: 2
Komplet do kawy i herbaty neoempirowy
składający się z imbryka do herbaty, dzbanka do kawy, cukiernicy i mlecznika wspartych na niskiej stopie obrzeżonej stylizowanym kimationem, z gładkimi
brzuścami z górną krawędzią dekorowaną moletowaną wicią winnej łozy; nakrywki płaskie z drewnianym uchwytem; wylewy dzbanka i imbryka w formie
dzióbków z głową ptaka; ucha z drewna czernionego osadzone w tulejkach; uchwyty cukiernicy w formie antab z męskimi maskami; wnętrze cukiernicy
złocone;
srebro próby 1 z głową Minerwy; imbryk - wys. 15,8 cm, szer. 23,1 cm, głęb. 11,5 cm; dzbanek - wys. 19,5 cm, szer. 22 cm, głęb. 10,5 cm;
cukiernica - wys. 13 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 9,7 cm; mlecznik - wys. 9,4 cm, szer. 12,7 cm, głęb. 7 cm; waga łączna 1950 g.
Paryż, Elie Vabre (cukiernica), 1 ćw. XX w.