Lot No.: 1
Komplet do kawy i herbaty art deco
składający się z imbryka do herbaty, dzbanka do kawy, cukiernicy dwuusznej i mlecznika o gruszkowatych, gładkich, pionowo żebrowanych brzuścach,
z nakrywkami z drewnianymi uchwytami; wylew imbryka w formie żebrowanego dzióbka, wylew dzbanka krótki , trójkątny; ucha drewniane, łamane;
wnętrze cukiernicy złocone; do kompletu dołączone gładkie, na krawędziach profilowane szczypce do cukru;
srebro próby 1 z głową Minerwy; imbryk - wys. 16,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 12,7 cm; dzbanek - wys. 20,2 cm, szer. 17 cm, głęb. 11,8 cm;
cukiernica - wys. 11,8 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 11,5 cm; mlecznik - wys. 10,4 cm, szer. 11 cm, głęb. 7 cm; szczypce - dł. 13 cm; waga łączna 1546 g.
Paryż, lata 20-30 XX w., firma kupiecka z Epernay - L.Bailly; szczypce - Paryż, złotnik Stephan Prudhomme (czynny po 1928)