Lot No.: 825
Komoda biedermeier
konstrukcja - sosna; fornir - brzoza;
Europa Północna, ok. 1830
o prostych bokach i froncie, z trzema szufladami, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych nóżkach. Całość fornirowana brzozą
falistą. Dwie górne szuflady flankowane na froncie czernionymi toczonymi półkolumnami;
konstrukcja - sosna; fornir - brzoza; 77,1 x 62,2 x 43 cm.
Europa Północna, ok. 1830
Mebel o formie i dekoracji typowej dla dojrzałego stylu biedermeier. O charakterystycznym prostym wyglądzie korpusu, pokrytego jasnym i wzorzystym fornirem. Mebel po naprawie i konserwacji (uzupełniono i wymieniono niektóre elementy konstrukcji).