Lot No.: 823
Sekretarzyk neorokokowy
konstrukcja - dębina, mahoń, olcha; fornir - palisander;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
o falistych bokach i froncie, z marmurowym blatem, odkładaną klapą i trzema szufladami, wsparty na czterech graniastych nóżkach, fornirowany, intarsjowany w motywy kwiatowe, dekorowany okuciami mosiężnymi z rocailli. Powierzchnie dekorowane obramieniem i falistą żyłką. Na klapie kompozycja kwiatowa. Korpus zwieńczony gzymsem w formie wklęsłego ćwierćwałka. Frontowe naroża i fartuszek ujęte falistymi, ażurowymi okuciami. Na plecach owalna nalepka papierowa: LE GARDE MEBLE PUBLIC / 18. Rue ST. Augustyn / 47554 / BEDEL & CIE;
intarsja - jawor, brzoza, platan, palisander; okucia - mosiądz; 133,4 x 69 x 36 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Mebel naśladuje meble rokokowe z ok. 1730-50, wykonany seryjnie, o masywnej formie i pogrubionych przekrojach. Bedel & Cie była firmą działającą na przełomie XIX i XX w. prawdopodobnie francuską(?), trudniąca się sprzedażą antyków i mebli stylowych, w tym luksusowych mebli neorokokowych, neoklasycystycznych, neorenesansowych, rzeźbionych i pozłacanych oraz intarsjowanych. Przedmioty (także obrazy, meble manierystyczne) opatrzone nalepkami tejże firmy są obecne w handlu antykwarycznym. Posiadała punkty sprzedaży w różnych miejscach (av. Victor Hugo 67, 194 rue Championnet, rue Lecourbe 308).