Lot No.: 723
Zegar kominkowy
brąz złocony, porcelana, mosiądz;
Francja, Anglia, 3 tercja XIX w.
w obudowie z brązu, z podstawą na planie prostokąta o łukowatych bokach, na 4 szpulowych nóżkach; gzyms podstawy bogato dekorowany akantowymi liśćmi oraz gałązkami winnej łozy; front - z tarczą porcelanową ujętą kolistą ramką z brązu; pośrodku na różowym tle - malatura z parą ptaszków i gniazdkiem; wokoło - biały pierścień z cyframi rzymskimi; ponadto zatarte napisy: u góry „[…] ASSELL”, u dołu „[…] HILL LONDON”; obok tarczy w górnych narożach - nakładki brązowe z motywem szyszek; pod tarczą plakietka porcelanowa z parą amorków; półcylindryczne, porcelanowe boki - ozdobione malowanymi emblematami pastersko-wiejskimi zawieszonymi na błękitnych wstążkach; w zwieńczeniu - nad kimationowym gzymsem - pośrodku
sterczyna z płomieniem, po bokach szyszki; z tyłu ażurowe drzwiczki z rozetą; na płycie mechanizmu w owalu - litery: „J.B.D” i numer fabryczny „2957616-2”;
brąz złocony, porcelana, mosiądz; wys. 31 cm, szer. 25 cm, głęb. 13,5 cm.