Lot No.: 721
Polifon
drewno czernione, palisander, intarsje;
mosiądz, stal, szkło; Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.
w drewnianej skrzyni - czernionej i mazerowanej, na planie wydłużonego prostokąta, wspartej na 4 nóżkach; wokół dolnej krawędzi szeroka listwa cokołowa; wieko palisandrowe, intarsjowane barwionym drewnem owocowym i oliwkowym - z motywem wiązanki kwiatów; wzdłuż krawędzi trzy pasma żyłki jaworowej; wewnątrz - osłonięty szklaną klapką - mechanizm grzebieniowy, z mosiężnym wałkiem, na którym nagrane 12 melodii;
drewno czernione, palisander, intarsje; mosiądz, stal, szkło; wys. 20 cm, dł. 63,5 cm, szer. 24,2 cm.
Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.