Lot No.: 720
Lampa naftowa
Niemcy, Neheim a.d. Ruhr, firma BRÖKELMANN,
JAEGER und BUSSE, XIX/XX w.
z kolistą, mosiężną podstawą na 4 nóżkach z motywem plastycznych maszkaronów i rozet; korpus porcelanowy, w formie amfory ze złoconymi antabami; brzusiec półowoidalny, dekorowany kobaltowym wzorem cebulowym ( zwiebelmuster); pojemnik na naftę wewnątrz amfory - cylindryczny, z grubej, białej porcelany; szeroki półkulisty klosz - z mlecznego szkła; kominek szklany;
na pokrętle knota znak firmowy z gałązką ulistnioną i skrzydełkami oraz napis w otoku: „KOSMOS BRENNER”;
porcelana, mosiądz, szkło; wys. 70 cm, średnica klosza 27 cm.
Niemcy, Neheim a.d. Ruhr, firma BRÖKELMANN, JAEGER & BUSSE, XIX/XX w.