Lot No.: 717
Szkatułka
mosiądz złocony, plusz, miniatury na kości,
malowane gwaszem, osłonięte szkłem;
Francja, XIX/XX w.
na planie wydłużonego prostokąta, wsparta na 4 szpulowych nóżkach; całość z mosiądzu złoconego; boki zdobione reliefem z motywami roślinnymi; wzdłuż krawędzi - ornament perełkowy; na wieczku moletowanym w drobne motywy kwiatowe - trzy miniatury osadzone w ramkach z motywem lauru: pośrodku prostokątna - z portretem Madame Juliette Recamier (wg Jacques-Louisa Davida), po bokach owalne - z lewej cesarzowa Józefina (wg François- Pascala Simona Gerarda), z prawej Napoleon Bonaparte (wg Paula Delaroche'a); owalne portreciki opatrzone sygnaturą miniaturzysty: „Rodier”;
nad nimi aplikowane orły cesarskie, po bokach skrzydlate hermy, u dołu rogi obfitości; wnętrze szkatułki obite pikowanym sztucznymi perełkami czerwonym pluszem;
mosiądz złocony, plusz, miniatury na kości, malowane gwaszem, osłonięte szkłem;
wys. 9,5 cm, szer. 30,5 cm, głęb. 14 cm.
Francja, XIX/XX w.