August Louis Mathurin MOREAU (1834-1917)
Lot No.: 705
Wazonik z puttem
brąz, marmur; Francja, k. XIX w.
na kolistej, toczonej, profilowanej podstawie z czerwonego marmuru; brzusiec kulisty, z brązu pokrytego farbą emaliową o „terakotowej” barwie; szyjka smukła, wąska, górą rozchylona, z trzymającą się jej oburącz figurką nagiego putta; przy jego nóżce na powierzchni wazonika - reliefowe wyobrażenie muchy; po drugiej stronie półplastyczna gałązka winnej latorośli przepleciona przez ucho naczynia; na brzuścu - ukosem - wyryta sygnatura: „Auguste Moreau”;
brąz, marmur; wys. 14,8 cm, średnica podstawy 6,9 cm. Francja, k. XIX w.