Lot No.: 704
Pucharek w formie sowy
skorupa orzecha kokosowego, srebro pr. 3;
Polska, 1907
korpus z orzecha kokosowego, nacinanego w motyw piór; oprawa srebrna: szponiaste łapy, ruchome skrzydła na zawiaskach i nakrywka w kształcie sowiej głowy z zielonymi oczami; od frontu na brzuszku wygrawerowana data: „1907”; na lewym skrzydle i na krawędzi pokrywki - bite cechy probierni krakowskiej, po 1963.
wys. 14,5 cm, szer. ca 8,5 cm, głęb. ca 7 cm. Polska, 1907
Obiekt jest kopią kubka znajdującego się w zbiorach złotniczych na Wawelu, pochodzącego ze skarbca Radziwiłłów w Nieświeżu.