Lot No.: 612
Zestaw do herbaty
srebro próby 1 z głową Minerwy (sitko nie cechowane)
częściowo złocone; waga 331 g.
Paryż, k. XIX w.
składający się z 12 łyżeczek (dł. 11,8 cm), sitka z płaskim, ażurowym dnem (dł. 14,6 cm) i szczypiec do cukru (dł. 11,5 cm) z ramionami zakończonymi lwimi łapami; trzonki oraz ramiona szczypiec dekorowane neomanierystycznym ornamentem reliefowym; czerpaczki łyżeczek i wnętrze sitka złocone; umieszczone w etui introligatorskim w kolorze bordo wykładanym irchą i jedwabiem w kolorze ecru z nazwą firmy sprzedającej Bardon & Fils/ H Jourdan Succ/ 12 Rue de la Loge / Montpelier;
srebro próby 1 z głową Minerwy (sitko nie cechowane) częściowo złocone; waga 331 g.
Paryż, k. XIX w.