Lot No.: 523
Pot-pourri neorokokowe, z puttami
Miśnia, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
naczynie o gruszkowym, odwróconym brzuścu, z gałązkowymi uchwytami z plastycznymi kwiatami i owocami, z płomienistymi
rocaillami pod krawędzią i wokół podstawy i na szpulowej stopce; lekko wysklepiona ażurowa pokrywa z roślinnymi rocaillami i dwoma kartuszami z kratownicą, zwieńczona plastyczna kompozycją kwiatową. Na stopie przyklękające, półnagie putto z kwiatem w dłoni, w dolnej części brzuśca lecące uskrzydlone putto trzymające kwiatek. Na brzuścu i stopie dwie barwne kompozycje kwiatowe, drobne rzuty kwiatków i luźne kompozycje kwiatowe. Stopa montowana z brzuścem na metalowy trzpień i śrubę. Liczne drobne ubytki dekoracji plastycznej (kwiatki, gałązki, palce puttów), reperowana nóżka jednego putta;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 35,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze.