Lot No.: 515
Komplet toaletowy
z motywem kwiatu kaliny;
Niemcy, Fabryka porcelany i fajansu delikatnego
Ludwig Wessel, Bonn, XX w.
z motywem kwiatu kaliny;
miska umywalniana, dzbanek na wodę i dwa pojemniki z pokrywkami: na gąbkę oraz na szczotkę. Naczynia zdobione secesyjnym reliefowym motywem listwowych esownic wokół krawędzi i gałązkami kwiatu kaliny, podmalowane i naprószane w kolorze różowym. Kilka przebarwień i odprysk przy krawędzi pojemnika na gąbkę, pęknięcie pokrywki naczynia na szczotkę, pęknięcia przy krawędzi miski i pęknięcia szkliwa na dnie i z boku;
fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowo-boraksowe z krakelurą; wymiary: miska wys. 13 cm, średn. 39 cm; dzbanek wys. 31 cm;
naczynie na gąbkę 9 x 13 x 9 cm; naczynie na szczotkę 10 x 9 x 22 cm;
sygn. na dzbanku: wycisk A oraz dwa wypukłe kartusze z napisami reliefowymi (niewyraźnymi): Wessel Bonn oraz: Rossa II; wewnątrz pokrywek oraz na dnie miski malowanie różem: 6480/E/122
Niemcy, Fabryka porcelany i fajansu delikatnego Ludwig Wessel, Bonn, XX w.