Lot No.: 514
Wazon z „bajkową” dekoracją roślinną
Polska, okres międzywojenny,
krąg Kazimierza Stabrowskiego (1869-1929)?
owoidalny, wysmukły, zwężający się ku dołowi i 5-boczny u podstawy. Brzusiec z dekoracją reliefową z motywem z motywem skręconych lekko liści ostu, gałązkami złotokapu, liści paproci i gałązki długich, kielichowych kwiatów; w kolorze patynowanego, lekko połyskliwego brązu (naśladującego brąz patynowany). Przetarcia szkliwa i dwa drobne ubytki na brzuścu;
glina garncarska, szkliwo połyskliwe złoto-czarne (redukcyjne), naśladujące brąz patynowany; wys. 38,5 cm;
sygn. ryta na spodzie wazonu: półkoliście: ZŁOTOLIN, niżej: 175/ Z•B• / WARSZAWA
Polska, okres międzywojenny, krąg Kazimierza Stabrowskiego (1869-1929)?
Przykład ceramicznych prób i eksperymentów znanego malarza, wykorzystującego w swej twórczości motywy baśni i legend, utrzymanych w fantazyjnej, symbolicznej, a przede wszystkim dekoracyjnej stylistyce.